BLOG
Yayın Tarihi : 21.04.2022 23:17 | Blog
USB VE PRINTER KABLO NE İŞE YARAR?

USB VE PRINTER KABLO NE İŞE YARAR?

Yazıcı, İngilizce “Printer” olarak bilinir. Uzun yıllardır hayatımızda olan yazıcılar, sanal ortamda bulunan görüntüleri genellikle bir a4 kağıdına bastırılmış bir şekilde fiziksel bir hale getirir.

Yazıcıdan bir çıktı alınabilmesi için elimizde bir görüntü olması gerekiyor. Bu görüntüler bilgisayar ortamında olabileceği gibi aynı zamanda bir kamera ile çekilmiş de olabilir. Farklı cihazlardan elde edilen görüntüleri çıkarabilmek için bir aracı kabloya ihtiyaç duyulur. Bu kablo türüne genellikle “Yazıcı USB Kablosu” adı verilir.

Bu yazımızda sizler için Yazıcı USB Kablosu Ne İşe Yarar sorusuna cevap vereceğiz. Ayrıca Doğru Bağlantılar İçin Yazıcı Kablosu Türleri ve Özelliklerinden bahsedeceğiz.

Yazıcı USB Kablosu Ne İşe Yarar?

Yazıcı USB Kablosu adından da anlaşılabileceği üzere yazıcıların (İngilizce olarak printer) bilgisayar, kamera ve tarayıcı gibi cihazlara bağlanabilmesini sağlar. Ortak bağlantının gerçekleşmesini sağlayan bu kablo türü ile yazıcılardan çıkartmak istediğiniz görüntüleri farklı cihazlardan elde edebilirsiniz.

Doğru Bağlantılar İçin Yazıcı Kablosu Türleri ve Özellikleri

Yazıcı kablosu türleri ve özellikleri şu şekildedir;

  • Type – A: Klavye ve fare gibi ürünlerde kullanılır.
  • Type – B: Kare şekline benzer ve yazıcı gibi bilgisayarlara bağlanan teknolojik ürünlerde kullanılır.
  • Type – C: İki yönde de takılabilir. Diğer USB türlerine göre daha çok güç ve veri taşıyabilir. Laptop, telefon ve tabletlerde sık sık kullanılır.
  • Mini – USB: Normal USB’den küçüktür. Günümüzde sadece bazı kameralarda kullanılır.
  • Micro – USB: Telefon ve diğer taşınabilir cihazlar için standart haline gelmiştir. Apple ürünleri dışında çoğu üründe aktif olarak kullanılmaktadır.
  • Lightning: Bir USB standardı değildir. Apple ürünleri olan iPad ve iPhone’larda kullanılan bir konektördür. Apple’a özel bir konektördür.

Sitemizde toptan satışını yaptığımız bazı USB ve printer kablo çeşitleri şu şekildedir;

Bu yazımızda sizler için Yazıcı USB Kablosu Ne İşe Yarar sorusuna cevap verdik. Ayrıca Doğru Bağlantılar İçin Yazıcı Kablosu Türleri ve Özelliklerinden bahsettik. Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için sitemizi inceleyebilir ya da iletişim kanallarımızdan birini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et