BLOG
Yayın Tarihi : 13.04.2022 10:03 | Blog
BİLGİSAYAR SARF MALZEMELERİN İÇİN TOPTAN TEKNİK EKİPMANLAR

BİLGİSAYAR SARF MALZEMELERİN İÇİN TOPTAN TEKNİK EKİPMANLAR

Ekran kartları, anakartlar, ramlar ve işlemciler birer bilgisayar sarf malzemesidir. Bunlar dışında teknik sarf malzemeleri bulunsa dahi bu saydıklarımız en çok bilinenlerdir. Teknik sarf malzemelerinin verimli ve doğru bir şekilde çalışabilmesi için bazı ekipmanlar kullanılmaktadır.

Teknik sarf malzemelerinin verimli ve doğru bir şekilde çalışabilmesi için kullanılan ekipmanların başında “termal macun” ve “kablo tester cihazı” gelmektedir.

Bu yazımızda sizler için Termal Macun Ne İşe Yarar ve Kablo Tester Cihazı Ne İşe Yarar sorularına cevap vereceğiz.

Termal Macun Ne İşe Yarar?

Termal macun, işlemci ve soğutucu gibi çeşitli bileşenlerde hava boşluğunu önleyebilmek için kullanılır. Bunun yanında termal macun özellikle işlemcilerin aşırı ısınmasının önüne geçebilmek için de kullanılmaktadır. Termal macun yapısı ile ısı iletim hızını artırır ve böylece teknik sarf malzemeleri bir zarar görmez. Bunlar gibi çeşitli avantajlarıyla termal macun kullanıcılar tarafından sık sık kullanılmaktadır.

Sitemizde toptan satışını yaptığımız termal macun modellerinden bazıları şu şekildedir;

Kablo Tester Cihazı Ne İşe Yarar?

Kablo tester cihazı ya da kablo test cihazı, belirli bir kablo türünün ya da diğer kablolu bağlantıların gerekli güç ve bağlantıları test etmek için kullanılan bir cihazdır. Kablo tester cihazı ile arıza yaşanan kablolar kolay bir şekilde tespit edilebilir. Böylece bilgisayarlardaki ürünlerin zarar görmesi engellenir ve daha verimli çalışmasını sağlar. Bunlar gibi çeşitli özellikleri ile kablo tester cihazları kullanıcılar tarafından sık sık tercih edilmektedir. Ancak kullanıcı kablo tester cihazı satın alırken, ihtiyacına uygun bir cihaz seçtiğine emin olmalıdır.

Sitemizde toptan satışını yaptığımız kablo tester cihaz modelleri şu şekildedir;

Bu yazımızda sizler için Termal Macun Ne İşe Yarar ve Kablo Tester Cihazı Ne İşe Yarar sorularına cevap verdik. Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için sitemizi inceleyebilir ya da iletişim kanallarımızdan birini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et