BLOG
Yayın Tarihi : 17.07.2022 23:19 | Blog
BİLGİSAYAR OYUNCUSU İÇİN EN ÖNEMLİ 4 ŞEY?

BİLGİSAYAR OYUNCUSU İÇİN EN ÖNEMLİ 4 ŞEY?

Günümüzde bilgisayar ile yapılan işlemlerden biri de oyun oynamaktadır. Bilgisayar oyuncuları genel olarak “Gamer” olarak adlandırılmaktadır. Gamerların bilgisayarlardan beklentileri daha farklıdır. Örneğin; oyunlarda üst düzey performans göstermesi ve daha iyi hissettirmesi bu özelliklerin başında gelmektedir. Bunun dışında ise gamerlar için bilgisayar bileşenlerinin ayrı bir önemi vardır. Peki, bilgisayar oyuncusu / gamer için en önemli 4 bilgisayar bileşeni nedir?

Bu yazımızda sizler için Bilgisayar Oyuncuları için En Önemli 4 Bileşenden bahsedeceğiz.

Oyuncu Klavyeleri

Gamerlar için en önemli bilgisayar bileşenlerinden biri klavyelerdir. Günümüzde farklı klavye modelleri bulunsa dahi her model oyuncular için uygun olmayabilir. Gaming klavyelerde farklı özellikler aranmaktadır. Klavyenin mekanik olması bunların başında gelmektedir. Ayrıca gaming klavyelerin ledli olması genel olarak oyuncular tarafından aranana özelliklerin başında gelmektedir.

Sitemizde toptan satışını yaptığımız bazı gaming klavye modelleri şu şekildedir;

Oyuncu Mouseları

Standart mouselar gamerların ihtiyaçlarını tam olarak karşılayamadığı gibi istenilen performansı gösteremeyebilir. Bu yüzden gamerlar oyuncu mouseları kullanmaktadır. Oyuncu mouseların, diğer mouselardan temel farkı ayarlanabilir dpi özelliği olması ve ekstra tuşlara sahip olmasıdır.

Sitemizde toptan satışını yaptığımız bazı oyuncu mouse modelleri şu şekildedir;

Mouse Padler

Mouse padler, mouseların performansını ciddi şekilde artırmaktadır. Mouse pad, mouse altına koyulan ve zemin farklılığından dolayı mouse kullanımını olumsuz yönde etkileyen sorunların önüne geçmek için kullanılan bir üründür. Gamerların kullandığı mouse padler ise genellikle oldukça büyüktür ve geniş bir kullanım alanı sunmaktadır.

Sitemizde toptan satışını yaptığımız bazı mouse pad modelleri şu şekildedir;

Sırt Desteğiniz İçin Oyuncu Koltuğu

Gamerlar bilgisayar başında 7-8 saat hatta daha uzun süre vakit geçirebiliyor. Hal böyle olunca gamerların bilgisayar başında vakit geçirirken oturdukları koltuklar önemli bir hale geliyor. Oyuncu koltukları sahip oldukları tasarımlar ile kullanıcılarının bel ve boyun ağrısı gibi çeşitli ağrılar çekmesinin önüne geçiyor. Bu yüzden gamerlar için oyuncu koltukları sağlıkları açısından büyük önem taşıyor.

Bu yazımızda sizler için Bilgisayar Oyuncuları için En Önemli 4 Bileşenden bahsettik. Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için sitemizi inceleyebilir ya da iletişim kanallarımızdan birini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et